3 דברים שכל הסכם מכר חייב לכלול בתוכו

אם יצא לכם לבצע עסקה בתחום הנדל"ן ולרכוש נכס, בוודאי כבר יצא לכם לשמוע על הסכם מכר. לעומת זאת, אם אתם חדשים בעולם הזה ואתם עומדים לקראת רכישת נכס בפעם הראשונה, אנחנו שמחים להציג בפניכם את ההסכם שאסור לכם לוותר עליו בשום פנים ואופן – הסכם מכר. הנה 3 דברים שחייבים להיכלל בתוך הסכם מכר, אז בואו נתחיל לבדוק אותם כדי שכמו שנאמר במשפט הידוע – שלא יעבדו עליכם!

הסכם מכר – פרטים אישיים שחייבים להופיע

הדבר הראשון שהסכם מכר צריך לכלול הוא את הפרטים האישיים של צדדי העסקה. הפרטים האלו כוללים מספרי תעודות זהות, שמות מלאים, כתובות ועוד. כל אלו נועדו לאמת את פרטי העסקה, ולכרות אותה בין שני הצדדים בצורה מסודרת וברורה.

פרטי הנכס הנמכר הם חלק בלתי נפרד מהסכם מכר

היות והסכם מכר מתבצע סביב נכס מסוים, הוא חייב להופיע על כלל פרטיו במסגרת ההסכם. כחלק מהפרטים, יופיעו בהסכם מכר פרטי הנכס כמו גוש, חלקה, מספר קומה, גודל הנכס ועוד. בהתאם ניתן יהיה לשייך את העברת הזכויות הרלוונטיות לנכס מהמוכר אל הקונה.

ההצהרות וההתחייבויות של כל אחד מהצדדים

הסכם מכר כולל בתוכו גם הצהרות והתחייבויות הן של הצד הקונה והן של הצד המוכר. בין היתר, הצד המוכר יצטרך להצהיר ולהתחייב על נושאים כמו מצב משכנתאות, מגבלות או פגמים, תשלומי מיסים וכו', ואילו הצד הקונה יצטרך להצהיר ולהתחייב על נושאים כמו יכולת עמידה בתשלומים עבור קניית הנכס ועבור תשלומי מיסים וכו'.

בהיעדר הסכם מכר ניגשים להליכי גישור או בוררות

אם ביצעתם עסקה ללא הסכם מכר, תוכלו לגשת עם הצד השני להליך גישור או בוררות לפתרון המחלוקת במרכז הישראלי לגישור ובוררות.